Arkadaşlar Casper CN serisi laptop kullanıcısıyım bilgisayarımdan oldukça memundum ancak malum konun sebebide olduğu gibi Windows 8 yüklerken siyah ekranda takılma sorunu verdi. Biraz araştırdıktan sonra sorunu caspera bildirdim ve bana bios dosyasını gönderdiler biosu günceldikten sonra Windows 8 yüklendi ve sorunsuz olarak çalışyor. şuan Windows 8'den yazıyorum forumda düzgün konu olmadığı için bu konuyu açmak zorunda kaldım.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Uygulanacak adımlar;


  • Aşağıda verdiğim linkden indirdiğiniz .rar dosyasının Winflash uygulamasını windows 7 işletim sistemine kurunuz.
  • Program çalıştırıldığında yüklenecek bios dosyasını isteyecektir.
  • Yine aynı .rar dosyanın içindeki "A15.303" dosyasını seçip, bios update işlemi uygulayınız.
  • Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Win8 DVD takılarak kurulum yapabilirsiniz.


Winflash uygulamsı ve yeni bios dosyası aşağıdaki linktedir sorunun tam çözümü buyrun.Alternatif 3 link verdim.(Bios version 303 kesin çözüm)

http://www.mediafire.com/?za2r5gp1gnv545a

http://s3.dosya.tc/server4/mDu10S/casper-win8.rar.html
https://rapidshare.com/files/2491313477/casper-win8.rar

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda verdiğim bios dosyası sadece A15 (CNA-CND-CNE Serisi) bilgisyar modelleri içindir.Eğer modeliniz farklı ise casper ile iletişime geçerek kendi bilgisayarınızın bios dosyasını isteyiniz.Casper ile iletişim kuracağınız mail adresi aşğıdadır.E-Mail: mhb@casper.com.tr

Tarih: 13 Ocak 2013 Pazar  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Eğer arkadaşlarınız Google’da aramak yapmak yerine bir çok şeyi size soruyorsa aşağıdakilerden birini yapıyorsunuzdur:
  1. Eğer onları kırmak istemiyorsanız Google’da arayıp cevap veriyorsunuz
  2. O kişiyi kırmak sizin için önemli değilse, “Google’da arama yap, bana niye soruyorsun” diye tepki veriyorsunuz
Lmgtfy.com yani Let Me Google That For You çok hoş bir site olmuş. Bir çok dil seçeneği ile; Karşıdakine hem araması gerektiği şeyi aramasında yardımcı olabilir, hem de arama yapmak için sizden yardım istememesi gerektiğini güzel bir dil ile anlatabilirsiniz :)
Buraya tıklayıp Lmgtfy.com sitesinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz :)


Tarih: 12 Ocak 2013 Cumartesi  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Facebook, sosyal medya kanalı olduğu kadar, özel mesajlaşma için de biçilmiş kaftan. Özellikle sosyal ağın son zamanlarda üzerine büyük emek harcadığı “Messenger”ı günümüzde milyonları birbirine bağlıyor.Ancak Facebook, tüm bu mesajlaşmanın aslında yeterince aktif kullanılmadığını iddia ediyor. Firma tarafından başlatılan yeni bir deneme programı, an itibariyle arkadaş olmayan insanların birbirlerine gönderecekleri mesajlar için 1 dolar ödemelerini öngörüyor. Sebebiyse bir hayli ilginç.
Facebook’a göre şu anda kullanılan sistem içerisinde, arkadaşınız olmayan kişiler tarafından gönderilen bazı mesajlar “Diğer” kutusuna düşüyor ve yüksek ihtimalle gözden kaçıyor. Buradaki en büyük sorunsa aslında yine Facebook tarafından kaynaklı zira bir kişiye gönderilen mesajın Gelen Kutusu’na mı yoksa “Diğer” kısmına mı düşeceği tamamen arkadaş tarafından gönderilen ya da arkadaşın arkadaşı tarafından gönderilen mesajların, kendi içerisinde algoritmik bir şekilde hesaplanması sonucu belirleniyor. Pek tabi kullanılan algoritma aynı zamanda bir de kimlik açıklama ve tanımlama işlemi üzerinde hatırı sayılır derece vakit harcıyor.
Facebook ise mesaj atan kişinin özellikle bir konferans esnasında ya da bir iş için başvurusu için atacağı mesajlarda, olası bir ödemenin çok daha mantıklı olacağını dile getirmiş durumda. Peki, bu açık ara bir “spam” alarmı mı? İstemediğimiz insanlar para ödeyerek bize sonsuza kadar mesaj atabilecekler mi? Şimdilik Facebook’un bu durumu yeni bir pazar yaratmak için harika bir girişim olarak mı, yoksa sadece mesajlaşma servislerini daha iyi hale getirme girişimi olarak mı gördüğü tam bir muamma. Zira denemeye katılan kişi sayısı çok az. Ama durum resmileşirse, Facebook’un bir kez daha kullanıcıların öfkesini üzerine çekeceğini tahmin etmek güç değil.Paniğe kapılmayın; Facebook’a yine bedava gireceksiniz. Ama bunu yapmak için 1 dolar vermeniz şart!
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
Bazı programları yüklediğimizde oldukları yerde duramazlar. Bilgisayarımızı her açışımızda önümüze bir login veya üyelik ekranı getirip bizi sinir ederler.  Silip de kurtulabilirsiniz ama program gerekli ise... İşte bu gibi programlardan kurtulmanın yolu.
Direk konuya gireceğim.

Öncelikle başlat çubuğuna " msconfig " veya " Sistem Yapılandırması " yazıyoruz ve "Enter"a basıyoruz.

Önümüze yukarıdaki gibi "Sitem Yapılandırma" ekranı çıkacaktır. Buradan "Başlama" sekmesine geliyoruz.

Artık yapacağımız iş çok basit bilgisayarımızı başlattığımızda açılmasını istemediğimiz programlardan tik işaretini kaldırıyoruz. Tik işareti olanlar bilgisayar başlatıldığında açılacaklardır. Sistem dosyalarını kapatmazsanız iyi olur tabi :) Bu arada eğer sisteminizi yavaşlattığını düşündüğünüz programlar da varsa onları da kapatabilirsiniz.
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
Arkadaşlar bu video'yu hiç böyle izlemediniz.Eski türk sanatçılarının filmi olan Hababam Sınıfının bölümlerini restore ederek Hd hale getirmişler artık çok güzel pürüzsüz bir Hababam Sınıfı izleceğiz iyi günler.

Tarih: 7 Ocak 2013 Pazartesi  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
Merhaba arkadaşlar,öncelikle yeni domainim olan www.serkanturkel.net'e 29 Aralık 2012'de geçmenin mutluluğu içerisinideyim.2013'e girerken köklü bir değişiklik yapmanında zamanı gelmişti diye düşünerek yeni domaini aktifleştirme kararı aldım.Daha önce kullandıgım blogspot.com artık yerini .net domaine bırakmıştır.
Gelelim Domain Almanın Faydalarına;

Bir blogger olarak blog hayatımıza başladığımız zaman çoğumuz ücretsiz platform olan blogger ya da wordpres alt yapısını kullanırız.Çünkü yazmaya başladığımız zaman bu sistemler herhangi bir şekilde bizden para talep etmezler.Yani blog açma maliyetimiz sıfır.Fakat ilerleyen zamanlarda blog yazma işimiz git gide profesyonelleştikçe ücretsiz platformun vermiş olduğu uzantı artık sıkıcı bir hal alacaktır.(kullanıcıadınız@blogspot.com ya da kullanıcıadınız@wordpress.com gibi)
Çoğu blog yazarı arkadaşımız tıpkı benim yaptığım gibi önce blogspoot uzantılı olarak başlıyayım sonra populer olursak ücretli domain alırız diye düşünür.Ama bilmelisiniz ki böyle bir durumda bazı şeyler için geç hareket etmiş olacaksınız.Peki neden alan adı satın almada erken davranılmalı?Alan adı almanın faydalı nelerdir?
domain-name

Domain almada geç kalmanın etkisi

· Diyelim 1 yılı aşkın süredir yazıyorsunuz ve iyi bir trafik elde ettiniz.Daha sonra kendi domaininize geçmeye karar verdiniz.İşte bu durumda her şeye sıfırdan başlamış olacaksınız.Google PR ve Alexa nız başa dönecek.Tıpkı benim yaşadığım gibi.Blogspot uzantılı iken PR 4 dü fakat yeni alan adına geçtiğim zaman en son güncellemede PR 2 oldu.
· Blog başlığınızı google aradığınız zaman arama motorları birkaç gün için yeni alan adınızı indexlemeyecek.Okuyucularınız eski blog adresinizi görecek.Kısaca google ın yönlendirme yapması biraz zaman alacak.
· Eğer feedburner hesabınız varsa domain değiştirdiğiniz zaman bu hesabınızı güncellemeniz gerekecek.Eğer yeni bir besleme adresi oluşturmanız gerekirse okuyucularınız ikiye ayrılmak zorunda olacak.Eski domaininizi takip edenler yeni hesabınızı takip edenler
· Aynı şekilde google analytics ve webmaster tools kullanıyorsanız bu hesaplarınızı da güncellemeniz gerekecek.Çünkü yeni hesabınızın altında eski hesabınızın stats bilgilerini görmek istemeyeceksinizdir.
· Blog adresinizi tüm sosyal ağlarda güncellemeniz gerekecek.Eski domaininizi kaldırıp yeni domain adresini içeren profil bilgileri değişikliğini yapmak zorunda kalacaksınız.
· Bazen olur ki blogunuz çok başarılı olmuştur ve bir marka ismi haline gelmiştir.Sizden önce davrananlar sizin isminizi alabilirler.Bu durum çok can sıkıcı olacaktır.
domain

Özel Etki Alanına Almanın Yararları

· Arama motorlarının indexlemesi açısından subdomain (kullanıcıadınız.blogspot.com)yerine kendi özel alanınızı kullanmanız daha yararlı olacaktır
· Adsense hesabını alma şansınız daha da yükselecektir.
· Gmail yada yahoo mail adresi yerine adınız@siteniz.com uzantılı mail adresine sahip olabilirsiniz.
. Sitenize başka sitelerden banner , logo almanız kolaylaşacak.Çoğu forum ve site yöneticisi ücretsiz platformlardaki sitelere reklam vermek istemez.

İyi bir Alan Adı Nasıl Seçilir

· Daima kısa blogunuzun içeriğle alakalı bir isim belirleyin.Unutmayın kısa isimler uzun isimlerden daha fazla akılda kalıcı olur.
· Kolay bir şekilde söylenebilen isimler tercih edin.
· Blogger ya da wordpress platformundan taşıyacaksanız mutlaka yönlendirme yapın.Eski ziyaretçilerinizi kaybetmemek için bunu yapmalısınız.
Alan adı tescili için internett bir çok firma bulacaksınız.Hangisini tercih etmeliyim diyorsanız ben araştırmalarım sonucu fiyat ve güvenililirlik açısından IHS yi seçtim.Size tavsiyem IHS seçmeyi düşünürseniz blogger alan adından özel etki alanınıza blogunuzu rahatça taşıyabilirsiniz.
Yukarıda özel bir alan geçmenin ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya çalıştım.Ben özel alana geçmede geç kaldım.Önemini sonradan kavradım.Eğer siz de blog dünyasında önemli noktalara gelmeyi hedefliyorsanız kesinlikle kendi adınızı kullanmanızı tavsiye ediyorum.Bu yazımada burda son veriyor siz değerli takipcilerime bu haberi vermekten gurur duyuyorum :)
Tarih: 29 Aralık 2012 Cumartesi  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!


Yoksullukla mücadele adına düzenlenen futbol maçında Ronaldo ve arkadaşları, Zidane ve arkadaşlarıyla karşı karşıya geldi. Birçok yıldız ismin forma giydiği mücadelede, Fenerbahçe’nin eski hocası Zico ve eski futbolcusu Alex de görev yaptı. Ve maçı 3 - 2 lik skorlar Ronaldo ve arkadaşlarının takımı kazandı...


 

Tarih: 25 Aralık 2012 Salı  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Web sitesi olan biz webmasterlerin aklına gelen ilk kazanç kaynağı adsense. Adsense bir google reklam servisi olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Reklam verenler adwords kullanırken reklam yayıncıları ise googlenin adsense servisini kullanır.
Reklam veren kişi adwords kullanmak için reklam ücreti verirken, yayıncı adsense kullanmak için hiçbir suretle ücret ödemez aksine para kazanır.
Söz konusu çift taraflı kazanç. Reklam veren ürün veya hizmetinin reklamını yaparak müşteri kazanıyor (müşteri =para) Yayıncı website veya blogu ile reklam verenlerin reklamlarına ortak olarak sitesine gelen ziyaretçileri yollayarak kazanç sağlıyor (ziyaretçi=para) Ne kadar çok ziyaretçi o kadar tık ve dolayısıyla kazanç.
Tüm bunların hepsi otomatik olur.
Reklam veren adwordsa reklam metinleri link ve kelimeleri ekler ve bütçesini ayarlayarak reklamını yayına sokar. Reklam verenin reklamı onaylanır ve otomatik gösterilmeye başlar
Yayıncı adsensenin yayıncılar için oluşturduğu kodu alarak sitesine yerleştirir. Reklamlar sitenin içeriğine göre gösterilmeye başlar. Siteye gelen ziyaretçi dikkatini çeken reklamı tıklayarak site sahibine otomatik olarak para kazandırır.
Konumuz: adsenseden para kazanmak. Adsenseden kimler yararlanabilir? Websitesi veya blog sahibi olan herkes bu sistemden yararlanabilir ve kazanç sağlayabilir.
Her web site veya blog sahibi olan kazanabilir mi? Hayır. Herşeyin bir püf noktası olduğu gibi reklamında bir püf noktası vardır.
Adsenseden para kazanmak için sürekli aranan, güncel içerik sağlanan, ziyaretçisi bol olan, dizaynı ziyaretçi dostu olan ve herşeyiyle seo uyumlu olan bir weblogunuz olmalı.
Başarılı bir weblog adsenseden para kazanır. Doğru stratejiler doğru zamanda doğru yerde uygulanırsa adsenseden para kazanmak kaçınılmazdır.

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

facebook-yeni-zaman-tuneli
Facebook yenilenme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak mobil uygulamalarını elden geçiren ekip şimdi de zaman tüneline yoğunlaştı. Devam eden çalışmalar neticesinde profil tasarımını yenileyen sosyal ağın paylaştığı görüntüler değişimi gözler önüne seriyor.

Kişilerin internet üzerindeki aktivitelerini listeleyen zaman tüneli, başta birçok çevreden yoğun eleştiri alsa da daha sonra genel beğeniyi kazanmayı başardı. Günümüze kadar üzerinde onlarca ufak değişikliğin yapıldığı servis şu sıralar belki de en büyük değişikliklerden birisine hazırlanıyor.
1Timeline (zaman tüneli) tasarımını yenileyen Facebook, üye ismini kapak fotoğrafının üzerine taşırken; hakkında, arkadaşlar, fotoğraflar alt sayfaları ise sekme yapısına çevirdi. Diğer taraftan duvardaki gönderileri tek sütun halinde listeleme fikri olan platform böylelikle sadelikten ödün vermeyerek gözü yormayacak.
facebook-surukle-birak
SÜRÜKLE – BIRAK DESTEĞİ
Ek olarak kullanıcıların en çok yakındıkları soruna da çözüm getiren Facebook artık fotoğraflarınsürükle-bırak mantığıyla iletilere eklenmesini sağlıyor. Böylelikle paylaşım ekranında açılan özel alana sürüklediğiniz görseller çok daha kolay ve otomatik olarak yükleniyor. Uzun süredir Google+ gibi diğer sosyal ağlarda mevcut fonksiyon Facebook’a da dahil edilmiş oldu.kaynak:Log
Tarih: 23 Aralık 2012 Pazar  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Kaspersky Anti Virus 2013 v13.0.1.4190 Final
Kaspersky Anti-Virus 2013; indirilmesi, yüklenmesi ve çalıştırılması kolay bir üründe, bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu temel anti-virüs teknolojilerini sunuyor. Kaspersky Anti-Virus 2013 arka planda çalışır ve bilgisayarınızın performansı üzerinde dikkate değer bir etkiye neden olmadan sizi ve bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara, Truva atlarına, rootkit’lere ve diğer tehditlere karşı korur…

Download Uploaded
http://ul.to/bv4xu4cp

Tarih: 22 Aralık 2012 Cumartesi  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

n Track Studio v7.0.1 Build 3000 Final   x86/x64 (Müzik Düzenleme ve Ses Kayıt Programı)
n-Track Studio, bir ses kayıt ve düzenleme yazılımıdır. Bu yazılımla ses dosyaları üzerinde çoklu ses kaydı ve düzenlemeleri yapabilir, ses dosyalarına gerçek-zamanlı efektler ekleyebilirsiniz. n-Track Studio ile sabit diskinizde gerekli boş alan varsa ve verilere sahipseniz bilgisayarınızı tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ses kayıt stüdyosuna çevirebilirsiniz.Yazılım 16 ve 24 bit değerindeki ses kartlarını eşzamanlı biçimde kayıt yapabilmeniz için destekler. Şarkılara gerçek-zamanlı ses efektleri ekleyebilir, şarkı listenizden parametreler üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Yazılım Reverb, AutoVol, Echo, Pitch Shift, Chorus ve Track EQ efektlerine dahili olarak sahiptir.
MIDI biçimli parçalar üzerinde de işlemler yapabileceğiniz yazılımla; WAV biçimli kişisel parçalar oluşturabilir, parçaların hızını ve perde aralıklarını da değiştirebilirsiniz. Kullanımı çok kolay olan yazılım tema desteği de sunuyor. Bireysel olarak ses kayıt, düzenleme işleri ile uğraşanlar için oldukça kaliteli ve alternatif bir yazılım.
Download Uploaded
http://ul.to/4tn1v5hh

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Inspiration v9.1 (Diagram/Akış Şeması/Sunu Hazırlama Programı)
Inspiration yazılımı görsel haritalama için, anahat yazma ve sunumlar için nihai düşünme ve öğrenme aracı olarak öğrenci ve öğretmenler tarafından çokça kullanılmakadır. , Fikir alışverişi yaparak düşüncelerinizi yapılandırmak ve görsel Diyagram ve Harita Görüntüleme anlayışı güçlendirmek için kavramlar iletişim becerilerini geliştirir. Not almak bilgileri organize ve planları için yapı yazma için, makale ve raporlar, ana ve yan düşüncelerin odaklanmak ve yazılı olarak düşünme netleştirmek için entegre Anahat Görünümü kullanabilirsiniz. İlham Sunumu Yöneticisi ile, açıkça fikirlerini iletişim ve bilgi ve anlayış göstermesini cilalanmış sunumlarla içine diyagramları, zihin haritaları ve anahatları dönüşümünü entegre edebilirsiniz…
Download Uploaded
http://ul.to/0zmgiaht


Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Office 2013 ve Windows 8 Aktivasyon  Crack [x86/x64] Final
Office 2013 ve Windows 8 Aktivasyon Crack [x86/x64] Final
Download Uploaded
http://ul.to/4kqm4toi

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Avira Internet Security v13.0.0.2832 Final   Tavsiye
Avira İNTERNET Security yeni sürümüyle beraber isim değişikliğine giderek karşımıza Avira Internet Security (Gelişmiş Antivirüs Yazılımı) olarak çıkıyor. Arayüz tasarımı yenilenen Avira Internet Security İnternet özgürlüğü için her tür çevrim içi filtreyi barındıran yazılımla online bankacılık ve alışveriş hizmetleri, online web servisleri (örneğin müzik dinleme, film izleme) ve sosyal ağlarda paylaşım daha güvenli hale geliyor.Program ebeveynler için çocuk filtresi, e-posta spam koruması ve kullanıcıyı rahatsız etmeyen güvenlik duvarı uygulamalarıyla her açıdan güçlü bir güvenlik yazılımı…
# Reklam ve casus yazılımlara karşı koruma sağlar. (antiadware & antispyware)
#Hesap hırsızlarına karşı güvenlik sağlar. (antiphishing)
#Güvenlik yazılımlarınızı pasif durumda bırakarak sisteme sızan yazılımları engeller. (antirootkit)
#İnternette dolaşırken virüs indiren sitelere karşı koruma sağlar. (antidrive-by)
#Tehlikeli botlara karşı sisteminizi korur. (antibot)
#E-Posta adresinize gelen zararlı yazılımları da kontrol eder. (email scanner)
#Zararlı web sitelerini engeller. (webguard)
#Sisteminizin zarar görme ihtimaline karşı kurtarma CD’si yaratma imkanı. (rescuesystem)
#Sistem ve dosya yedeklerinizi alabilir. (backupsystem)
#E-Posta spam’larını engeller. (antispam)
#Bilgisayar korsanlarına karşı güvenlik duvarı kurarak sisteminizi hacker’lara karşı korur. (firewall)
#Ebeveynler için özel çocuk filtresi.
#Netbooklar için az pil harcayan özel kullanım.
#Kişisel bilgisayarınıza zarar veren yazılımlara karşı korumakla kalmaz hataları onarır.
Bileşenler:
. AntiVir
. AntiAd/Spyware
. AntiPhishing
. AntiRootkit
. AntiDrive-by
. AntiBot
. EmailScanner
. WebGuard
. RescueSystem
. BackupSystem
. AntiSpam
. FireWall
. GameMode
Download Uploaded
http://ul.to/qie6karr

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Toolwiz Time Freeze v1.9.3.0 (Virüsler, Çökmeler Artık Kabusunuz Olmasın)
ToolWiz Time Freeze, bilgisayar sisteminizi ve bilgisayarınızı istenmeyen değişikliklere karşı koruyan etkili bir anlık sistem koruma ve kurtarma programıdır. Time Freeze ayrıca dosya ve klsörlerinizi de güvenlik parolasıyla korur. Program, gerçek sisteminizin bir kopyasını sanal olarak çalışıtırarak oluşabilecek risk ve tehditlere karşı gerçek sisteminiz korumuş olur. ToolWiz Time Freeze programına Deep Freeze alternatifi diyebiliriz.
Dosya ve klasörlerinizi istenmeyen değişikliklere karşı şifre ile korur.
Virüs, casus yazlım, solucan, truva atı gibi zararlı yazlımlara karşı sistemi güvende tutar.
Sanal sisteme giriş ve çıkış yapmak için yeniden başlatmayı gerektirmez.
İstenmeyen değişikleri kaldırmak için kolay geri yükleme özelliği.
Dosya koruma özelliğine istenilen dosyaları ekleyebilme-çıkartabilme.
Download Uploaded
http://ul.to/y1qa0p9z


Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Speed MP3 Downloader v2.3.5.2 Full

Speed MP3 Downloader v2.3.5.2 | 7.2 Mb


Speed MP3 Downloader, 100.000.000 kadar ses dosyasına yani MP3'e ulaşabilmenizi sağlayan bir yazılım. Program hem online dinleme hem de indirme imkanı sağlıyor. Yeni çıkan ya da hit yapan şarkıları da yine program üzerinden görmek mümkün.

Programdan bir kare
Speed MP3 Downloader v2.3.5.2 Full
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

TuneUp Utilities 2013 v13.0.3000.138 Final Full

TuneUp Utilities 2013 v13.0.3000.138 Final Full | 28.73 Mb


TuneUp Utilities, bir performans ayarlama programıdır. Kişisel bilgisayarınızı en yüksek seviyede performansa kavuşturmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Program sayesinde ileri düzeyde bilgisayar bilmenize gerek kalmadan sisteminizi çok daha verimli kullanabiliyorsunuz. Windows'unuza rahat bir nefes aldırmak için, webde hızınızı artırmak, geri dönüşüm kutusunu rahatlıkla temizleyebilmek için kullanabileceğiniz faydalı bir program.

Program genelde donanımsal olarak geride kalan bilgisayarlar için uygundur. Mesela ekran kartınız sisteminizin grafiksel isteklerine cevap veremiyorsa bu programı kullanarak o grafikleri ekran kartınıza göre ayarlayabilirsiniz. İçerisindeki Disk Cleaner ve Registry Cleaner gibi ek araçlar sayesinde bilgisayarınızın diskini ve kayıt defterini düzenleyebilir ve temizleyebilirsiniz. En çok fayda sağlayan da bunlardır.

# TuneUp Disk Doctor: Bu modül sayesinde sisteminizi otomatik olarak hatalara karşı tarayabilir ve hataları otomatik olarak düzeltebilirsiniz.
# TuneUp Disk Space Explorer: Sisteminizdeki dosyaların türlerini ve hangi türlerin ne kadar yer kapladığını istatistiksel olarak görebilirsiniz.

Sisteminizde kurulu olan programları ve eklentileri kaldıramıyorsanız içerisindeki Uninstall Manager özelliği sayesinde bu sorunu da halledebilirsiniz.

Program sayesinde Windows tamamen sizin kontrolünüzde çalışıyor. StartUp Manager eklentisi sayesinde Windows açılırken çalışması gereken programları ayarlayabilirsiniz. Eğer Windows hakkında geniş bir bilgiye sahipseniz kayıt defterini de bu program sayesinde düzenleyebilirsiniz.

Eğer bunların hepsiyle tek tek uğraşmak istemiyorsanız programı açtığınızda bütün işlemleri devreye sokan 1-Click özelliği bulunmakta. Bu özellik sayesinde yukarıda sayılan işlemleri program bir seferde yapabilir.

Özellikler:
. Windows'un masaüstünü tamamen kontrol altına alabilirsiniz
. Gereksiz dosyalardan ve kısayollardan tamamen kurtulabilirsiniz
. İçerisindeki araçlar sayesinde sisteminizi gözle görülür şekilde hızlandırabilirsiniz
. İnternet bağlantınızı istediğiniz gibi yapılandırabilir ve hızlandırabilirsiniz
. Kayıt defterini düzenleyebilirsiniz
. Geçici hafızayı (RAM) temizleterek daha fazla işlem yaptırabilirsiniz
. Sisteminizin donanımsal ve yazılımsal bilgilerine ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz
. Yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirebilirsiniz
. Güvenliğinizi tehlikeye sokacak tüm bilgileri sisteminizden kaldırabilirsiniz
. Dosya sistemindeki hataları otomatik giderebilme
. DoD 5220.22-M ve Gutmann metodları ile Güvenli silme özelliği


Konu Buradan Alınmıştır : http://www.warezturkey.net/program/18344-tuneup-utilities-2013-v13.0.3000.138-full.html#ixzz2Fofd7dz5
Rar Şifresi :http://www.warezturkey.net/sss-duyurular/6067-sitemizdeki-dosyalarin-ortak-sifresi-nedir.html 
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Splash Pro EX v1.13.1 Türkçe Full

Splash Pro EX v1.13.1 Türkçe Full | 22.89 Mb


Splash PRO EX, yüksek kaliteli videolarınızı sorunsuz izleyebilmeniz için tasarlanmış olan bir video oynatıcıdır, yazılım Türkçe dahil olmak üzere bir çok dili desteklemektedir. Yazılım ile HD video kamerlarınız ile kayıt etmiş olduğunuz videoları doğrudan izlemeniz mümkün, AVCHD desteği sayesinde Splash PRO EX üzerinden bu şekilde videolarınızı seyredebilirsiniz. Arayüz resimdede görüldüğü üzere şık ve basittir.

Desteklediği Formatlar
Video : AVI, M2T, MTS, M2TS, MKV, MKA, MOV, MP4, MPG, TS, M4V, VOB, DIVX, XVID, WMV, MBT
Ses : MP3, MP2, M4A, AAC
Structures : AVCHD
Altyazı : TXT, SUB, SRT, SSA

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
105.000 Fonts of word-Font Seti

105.000 Fonts of word
TTF | OTF | FON | PFB | PFM | 101.70 MBTarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

DFX Audio Enhancer v11.106 (Süper Ses Geliştirme Programı)
DFX Audio Enhancer Winamp, Windows Media Player, RealPlayer, Musicmatch ve JRiver için tasarlanmış bir eklentidir. Dijital seslerinizi heyecanlandırın. DFX, müzik dinleme deneyiminizi MP3, windows media, internet radyo ve diğer müzik dosyalarının ses kalitesini geliştirerek arttırıyor. DFX ile sanki müzik dosyalarınıza sihirli bir değnek değecek.DFX ile bilgisayarınızın sesini, zengin stereo(çoklu ses) sistemli, mükemmel tasarlanmış bir müzik dinleme ortamına çevirebilirsiniz. DFX kullanmanın en kısa yolu sadece standart ayarlarla DFX’i açın. Sesin ne kadar berrak olduğunu gördüğünüzde etkileneceksiniz. Eğer isterseniz ayarları kendi müzik keyfinize göre değiştirebilirsiniz…
Fidelity:
Bu effekt, veri sıkıştırma algoritmaları kullanarak sesin boğuk çıkmasını sağlıyor. Böylece seste eksik olan frekans harmonileri yeniden oluşturulmuş oluyor. Harmonik restorasyon, kodlama işlemi sırasında, yüksek frekansları dikkatlice sentezleyen ve eksik hormonilerin yerine yerleştiren patent bekleyen teknoloji kullanılarak gerçekleştiriliyor.
HyperBass:
Bu effekt müzik dosyalarınıza derin ve zengin bir bas ekliyor. DFX bunu yaparken dikkatlice düşük frekanslı harmonileri yeniden oluşturuyor. DFX, hoparlörlerinizin fiziksel sınırlarını zorlamadan, onlara ek yük getirmeden ve güç tüketimini arttırmadan bunu yapıyor. HyperBass, herhangi bir müzik sisteminin bas performansını gerçekten arttırıyor.
Dynamic Boost:
Bu effekt, seslerinizin kalitesini bozmadan sesin iki kat daha fazla çıkmasını sağlıyor.
Ambience:
Bu effekt, yerleşik hoparlörlerde veya zayıf müzik sistemlerinde eksik olan stereo ses ihtiyacını karşılıyor.
3D Surround Sound:
Demo versiyonda olmayan bu özellik ise en önemli özellik. Seslerinize şaşırtıcı bir derinlik ekliyor. 3D Surround özelliği tabiri caizse sizi müziğin içine koyuyor. 3D Surround, 2 hoparlörlü sistemlerini veya küçük PC hoparlör sistemlerini genişletiyor ve zenginleştiriyor. Ayrıca bu effekt, Surround Sound sistemleriyle tam uyumludur.
Download Uploaded
http://ul.to/7rxjl8kf

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

2012 Number One   Top 40 Listesi (18 Aralık) Full Albüm
2012 Number One – Top 40 Listesi (18 Aralık) Full Albüm
Albüm İçeriği
1 Far East & Cover Drive – Turn Up The Love
2 Rihanna – Diamonds
3 R.I.O. & Nicco – Party Shaker
4 Will I Am & Eva Simons – This Is Love
5 Inna – Caliente
6 Maroon 5 – One More Night
7 Flo Rida – Whistle
8 Psy – Gangnam Style
9 Usher – Scream
10 David Guetta – I Can Only Imagine
11 Pitbull & Shakira – Get It Started
12 Taio Cruz & Pitbull – There She Goes
13 Owl City & Carly Rae Jepsen – Good Time
14 Alexandra Stan – Lemonade
15 Enrique Iglesias – Finally Found You
16 Calvin Harris & Ne-Yo – Let’s Go
17 Alex Ferrari – Bara Bara Bere Bere
18 Demi Lovato – Give Your Heart A Break
19 Shakira – Addicted To You
20 Jay Sean & Pitbull – I Am All Yours
21 David Guetta & Sia – She Wolf
22 Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe
23 Keşha – Die Young
24 Swedish House Mafia – Don’t You Worry Child
25 Chris Brown – Don’t Wake Me Up
26 Flo Rida – I Cry
27 Pink – Blow Me (One Last Kiss)
28 Far East & Justin Bieber – Live My Life
29 Ne Yo – Let Me Love You
30 Loreen – Euphoria
31 Rihanna – Where Have You Been
32 Gustavo Lima – Balada Boa
33 Gabry Ponte & Pitbull – Beat On My Drum
34 Oceana – Endless Summer
35 Kat DeLuna – Wanna See You Dance
36 Jennifer Lopez & Flo Rida – Goin In
37 One Direction – Live While We Are Young
38 Dj Antoine & Beat Shakers – Ma Cherie
39 Ralvero – In My Bedroom
40 Dev & Enrique Iglesias – Naked

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!
Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!

Live TV Software 2012 Full Portable (Online TV İzleme Programı)

Live TV Software 2012 Full Portable (Online TV İzleme Programı)

Live TV Software ile Web üzerinden yayın yapan 4500 den fazla televizyon ve radyo kanalına ulaşabilirsiniz…


Download Uploaded
http://ul.to/rh4kl79m

Tarih:  Facebook Yorumu: 
Devamını Oku!